Studia zostały opracowane na podstawie autorskiego programu szkoleniowego stworzonego we współpracy z doświadczonymi architektami.
Studia obejmują teorię i rysunek techniczny projektowania wnętrz i mebli, a także naukę 4 programów architektonicznych: SketchUp (program do tworzenia modeli 3D oraz dokumentacji w LayOut), Vectorworks Architekt (program do tworzenia modeli 3D, dokumentacji i wizualizacji) oraz dwa silniki renderujące V-Ray i Enscape, dzięki którym powstają fotorealistyczne wizualizacje wnętrz.
Studia prowadzone są w technologii BIM „Building Information Modelling” to zarządzanie informacją na każdym etapie procesu inwestycyjnego, począwszy od koncepcji, przez wszystkie etapy projektowania (występuje w programie Vectorworks). Technologia ta jest przyszłością w projektowaniu wnętrz.
Celem studiów jest nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej z projektowania wnętrz i mebli oraz praktycznych umiejętności z zakresu rysunku technicznego oraz obsługi specjalistycznych programów komputerowych: SketchUp, V-Ray, Enscape, Vectorworks Architekt.
Podczas trwania zajęć każdy student wykonuje kompleksowy projekt wybranego wnętrza wraz z całą dokumentacją projektową, który pozostaje własnością studenta.
Prowadzący zajęcia to doświadczeni architekci wnętrz teoretycy i praktycy z wieloletnim doświadczeniem, zarówno w zakresie projektowania wnętrz i mebli jak i dużych kubatur budynków mieszkalnych i usługowych.
Architekci prowadzący własne pracownie projektowe, którzy mają na codzień kontakt z klientem indywidualnym i wykonawcami.
Stypendyści uczelni zagranicznych i finaliści prestiżowych konkursów w kraju i za granicą.
Organizacja studiów:
Studia trwają 2 semestry, w trakcie których realizowanych jest minimum 1984 godzin zajęć dydaktycznych – teoretycznych i praktycznych.
Absolwent jest specjalistą w zakresie projektowania wnętrz i mebli, potrafi:
Zajęcia trwają dwa semestry, odbywają się w trybie spotkań weekendowych (co drugi weekend od października do połowy czerwca każdego roku) w godzinach 9:00 – 16:00.
1. Dokumenty w sprawie kształcenia specjalistycznego uczestnik umieszcza w dedykowanym osobowym folderze na Dysku Google. Link do dedykowanego folderu przekazuje partner ON-ARCH. Lista wymaganych dokumentów:
2. Dokumenty w sprawie studiów podyplomowych uczestnik umieszcza w dedykowanym osobowym folderze na Dysku Google. Link do dedykowanego folderu przekazuje partner ON-ARCH. Lista wymaganych dokumentów:
Redaktor: Dorota Krzyżak-Szymczak
Osoba uprawniona do reprezentowania: Błuś Jolanta, Rektor Uczelni
Osoba upoważniona do pełnienia roli Administratora Strony Podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej: Dorota Krzyżak-Szymczak Email: szymczak.dora@gamil.com ; Telefon: 533 336 310